Všichni majitelé domácích i zahradních bazénů vědí, že udržet vodu v nádrži v té nejlepší kvalitě není jen tak, a že existuje hned celá řada problémů, které je potřeba vyřešit, abyste dosáhli vody té nejlepší kvality. V první řadě jde samozřejmě o výbornou čistotu vody. Té dosáhnete tím, že budete vodu v nádrži pravidelně přikrývat po každém koupání a zakryjete bazén krycí plachtou bezprostředně poté, co koupání ukončíte. Stejně tak je důležité se před každým vstupem do bazénu důkladně osprchovat, abyste tak zamezili vniknutí zbytečného znečištění do vody.
Nicméně je jasné, že i při té nejlepší péči se do vody přece jen nějaké ty nečistoty dostanou. Abyste se jich dokázali maximálně rychle a efektivně zbavit, tak se neobejdete bez kvalitní filtrační jednotky. Její výkon musí odpovídat objemu vaší nádrže, tak aby filtrací prošel veškerý objem vody za odpovídající časovou jednotku. Z mechanických způsobů čištění vám jistě přijde vhod také použití síťky a bazénového vysavače.
A snad nikdo se neobejde bez bazénové chemie, která slouží jako desinfekce a zabraňuje růstu mikroorganismů. Nicméně váš bazén mohou postihnout i jiné neduhy, než je klasické znečištění – nepříjemně potrápit vás mohou také inkrustace na stěně nádrže. Ty jsou způsobeny příliš tvrdou vodou, která obsahuje nežádoucí vysoké koncentrace iontů vápníku, hořčíku, železa či manganu. Pokud se s vysokou tvrdostí rozhodnete bojovat s pomocí úpravny vody s ionexovou kolonou, pak jistě oceníte kvalitní tabletovou sůl 25 kg.
Dalším nepříjemným nešvarem bazénové vody je mléčný zákal. Ten je tvořený drobnými částicemi, které není schopná zachytit bazénová filtrace. Pro jeho účinnou likvidaci je proto nezbytné použití speciálního přípravku – vločkovače, který tyto jemné částečky shlukne do větších celků, se kterými si následně hravě poradí bazénová filtrace anebo je odsajete s pomocí bazénového vysavače.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím