Zařídit si vlastní autodílnu není tak lehké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vůbec nezáleží, zda si chcete pořídit novou nebo zrenovovat tu stávající, v obou případech se bude jednat o poměrně vysokou finanční investici. Jak se říká, konkurence nikdy nespí a jedině neustálým zlepšováním služeb a nákupu nových zařízení a pomůcek se můžete udržet na pomyslné špici žebříčku.
V posledních letech je snad v každém odvětví hodně skloňovaná ekologičnost, jinak tomu není ani v případě automobilového průmyslu. Tento trend navíc neustále nabírá na síle a nezdá se, že by jen tak upadat. Chtě nechtě, je tedy i ve vašem zájmu navrhnout autodílnu co možná nejekologičtěji, tak aby splňovala všechny bezpečnostní normy. Jak tedy zařídit autodílnu ekologicky a zároveň levně? Jde to vůbec?
Výběr vhodného místa je v mnohých ohledech klíčový
Místo je dobré nepodcenit, špatným výběrem si totiž můžete celé podnikání značně zkomplikovat. Není potřeba zmiňovat, že servis automobilů rozhodně nepatří mezi nejčistší provozy. Volte tedy místo, které bude ideálně co nejdál ok kancelářské a bytové výstavby, kde případný zápach a hluk nebude nikoho obtěžovat. Špatné vztahy se sousedi hned v počátcích podnikání asi autoservisu popularitu příliš nezvednou.
Pokud se rozhodnete autoservis umístit do již existujících prostorů, mějte na paměti, že musí plnit veškeré stavební, bezpečností a hygienické normy. Pokud tomu tak nebude, investice do takového objektu bude velmi nákladná a nemusela se vyplatit.
Vybavení autoservisu
Základní vybavení a nářadí, bez kterého se žádná oprava automobilu neobejde, asi není zapotřebí nějak zdlouhavě představovat. Hydraulický zvedák, zouváky, ruční nářadí, vyvažovačka atd. Najde se ale i další vybavení, které není až tolik známé a přesto práci v autodílně dokáže významně ulehčit. Mezi ně patří pískovací box, olejové hospodářství nebo startovací vozík.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím